Asia i Łukasz
Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne

Informacje o Pałacu

       Zespół Pałacowo-Parkowy w Runowie Krajeńskim to jeden z najpiękniejszych zabytków romantycznej architektury renesansowej. Kunsztownie odrestaurowany i luksusowo wyposażony kompleks hotelowo-restauracyjny, wraz z malowniczym 18 hektarowym parkiem i jeziorem doskonale oddają klimat pałacu z minionych wieków. W dowód uznania za niepowtarzalny styl oraz jedyną w swoim rodzaju jakość świadczonych usług wydawcy przewodnika PASCAL 2004 przyznali Pałacowi w Runowie najwyższe wyróżnienie w kategorii obiekt z wyjątkowym klimatem.

       Na terenie parku znajdują się Ruiny Pałacu z XVI wieku, przebudowanego w XIX wieku, usytuowane są na lekkim wzniesieniu z widokiem na Jezioro Runowskie Małe. Po wojnie posiadłość, aż do roku 1997, była własnością państwową, obecnie znajduje się w rękach prywatnych a Ruiny Pałacu stanowią integralną część Zespołu Pałacowego - Parkowo.

      Drzewostan parku jest bardzo dobrze zachowany. W pobliżu ruin pałacu rośnie szereg ciekawych i cennych gatunków drzew, które zgrupowane są w swobodnych skupiskach o charakterze krajobrazowym oraz w alejach. Otoczenie zachęca do spacerów i wypoczynku. Obfitujące w zwierzynę łowną sąsiadujące lasy, są wymarzonymi terenami łowieckimi a panujący mikroklimat działa leczniczo na osoby ze schorzeniami dróg oddechowych.

Wiecej zdjęć oraz bliższe informacje na www.palacrunowo.pl

Strona założona na portalu SuperSluby.pl - Wasz portal ślubny. Albumy zdjęć ślubnych, blog, prywatne forum, listy gości i prezentów oraz wiele innych możliwości. Ponadto artykuły ślubne i porady, katalog firm ślubnych, moda ślubna.

Strona główna SuperSluby.pl || Forum SuperSluby.pl